English

Katarzyna Suska

Crew: Soliści

———–

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydz. Filologii Polskiej) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari i finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego L. Pavarottiego w Filadelfii.

Artystka współpracowała na stałe z WOSPRiTV-em w Katowicach, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Düsseldorpher Symphoniker, Stuttgarter Kammerorchester, Teatrem Wielkim w Warszawie, Operą Śląską w Bytomiu.

Występowała na scenach operowych i estradach koncertowych w Berlinie, Amsterdamie, Paryżu oraz we Włoszech, Francji, RFN, Belgii, Holandii i Hiszpanii.

Solistką Teatru Wielkiego w Łodzi była od 1990 roku. W pamięci widzów zapisała się jako m.in. Klara w Diabłach z Loudun Pendereckiego, Dorabella w Cosi fan tutte Mozarta, tytułowa Carmen Bizeta, Zerlina w Don Giovannim Mozarta.
W swoim repertuarze posiada liczne pieśni, głównie romantyków niemieckich, ponad 80 utworów oratoryjnych, pieśni z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz mezzosopranowe partie operowe.