English

Ballet Flamenco Sara Baras

Dates:

June
7, 2019

Composer:

muzyka Flamenco

June
8, 2019

Composer:

muzyka Flamenco

The show title:

(Polski) Sombras

Producers:

(Polski) reżyseria, kierownictwo artystyczne, choreografia: Sara Baras

Gallery

Description of the show:

(Polski) realizatorzy:
reżyseria, kierownictwo artystyczne i choreografia – Sara Baras
kompozytor – Keko Baldomero
scenograf – Andrés Mérida
tekst – Santana de Yepes
oświetlenia – Óscar Gómez de los Reyes
kostiumy – Luis F. Dos Santos
asystent choreografa – María Jesús García Oviedo

wykonawcy:
Sara Baras z zespołem: María Jesús Garcia Oviedo, Charo Pedraja, Cristina Aldón, Sonia Franco, Daniel Saltares, Jose Franco
zespół muzyczny: Diego Villegas (saksofon, flet i harmonijka), Keko Baldomero, Andrés Martinez (gitara), Antonio Suárez, Manuel Muñoz “Pájaro” (perkusja)
śpiew – Rubio de Pruna, Israel Fernández
dyrektor muzyczny – Keko Baldomero

Blisko dwugodzinne widowisko powstałe w ramach wyjątkowego jubileuszu – dwudziestej rocznicy istnienia Ballet Flamenco Sara Baras. Głównym motywem spektaklu jest „La Farruca” – taniec ten towarzyszył wszechstronnie uzdolnionej artystce z Kadyksu podczas całej 20-letniej kariery, kształtował jej osobowość sceniczną i przywiódł ją do punktu, w którym znajduje się obecnie. To dzięki „La Farruca” zdobyła uznanie na całym świecie i wciąż cieszy się opinią mistrzyni tego tańca.
W Sombras wirtuozeria tańca łączy się z pełnymi dynamiki choreografiami (zarówno tradycyjnymi, jaki i współczesnymi) i różnorodnymi rozwiązaniami technicznymi. Niepodważalnym atutem przedstawienia są również dekoracje, zaprojektowane przez artystę z Malagi Andrésa Méridę. Pełnią one istotną funkcję w całości inscenizacji, wypełniają przestrzeń kolorem i fakturą, a także dynamicznie dzielą przestrzeń sceniczną. Dzieła dopełniają odpowiednio dobrane oświetlenie oraz wspaniałe kostiumy, które dodatkowo podnoszą jakość widowiska.
Keko Baldomero, utalentowany gitarzysta z Kadyksu i dyrektor muzyczny zespołu, skomponował muzykę do spektaklu. Poza flamenco Baldomero sięga do dorobku muzycznego innych kultur, które kształtowały zespół na przestrzeni lat. Artyści zatańczą do muzyki na żywo, wykonywanej m.in. przez słynnego saksofonistę Tima Riesa i odnoszącego sukcesy międzynarodowe skrzypka Arę Malikiana.
Gwiazda i założycielka zespołu Sara Baras odpowiada za reżyserię i większą część choreografii. Publiczność będzie miała okazję podziwiać na scenie także występy gościnnego artysty – José Serrano, wybitnego tancerza światowej sławy i autora choreografii, którą wykonuje w tym spektaklu.