English

DOMOWE INSTRUMENTY

————

Proponujemy nowy cykl edukacyjny pt. „Domowe instrumenty z Teatrem Wielkim w Łodzi”. Chcemy wam pokazać jak fajnie można bawić się muzyką nie wychodząc z domu. Ale nie potrzebujemy do tego prawdziwych instrumentów, bo pewnie nie każdy w domu ma jakiś profesjonalny instrument,  możemy instrumenty zrobić sami. Dziś Michał Jan Barański pokazuje jak zrobić rurę deszczową, instrument prosty, ale mało znany. Nie jest wykorzystywany na co dzień, ale bardzo często np. w muzyce filmowej. Jakie fajne efekty można uzyskać zobaczcie na filmiku. Eksperymentujcie; w domu a szczególnie w kuchni znajdziecie mnóstwo inspiracji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy, pokażcie nam swoje domowe instrumenty w filmikach zamieszczonych w komentarzach na naszym teatralnym Facebooku lub przysyłajcie je mailem na cyfrowemuzeum@teatr-wielki.lodz.pl . Koniecznie musicie na nich coś zagrać ;-). Wymyślajcie swoje nazwy do tych instrumentów. Wszystkie propozycje mile widziane.

A może po zakończeniu okresu pandemii spotkamy się wszyscy w Teatrze i wspólnie zagramy koncert na… domowych instrumentach. Co Wy na to?

Czekajcie na kolejny filmik… a właściwie nie czekajcie, działajcie, bawcie się i muzykujcie całą rodziną! My też pracujemy nad następnymi domowymi instrumentami.

Dziś rura deszczowa