English

Sylwester Kostecki

Crew: Soliści

————

Jest absolwentem Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Będąc jeszcze studentem nawiązał współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie zadebiutował partią Cavardossiego w Tosce Pucciniego. Występ ten został wyróżniony nagrodą krytyki za najlepszy debiut sezonu. Jest laureatem Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy, gdzie oprócz nagród regulaminowych otrzymał nagrodę publiczności i nagrodę dla najlepszego tenora Konkursu.

Po ukończeniu studiów związał się na stałe z łódzkim Wielkim. Wystąpił z wielkim powodzeniem w najważniejszych partiach tenorowych; wśród nich były: wymieniony już Cavaradossi w Tosce i Pinkerton w Madame Butterfly Pucciniego, Turidu w Rycerskości wieśniaczej Mascagniego, Stefan w Strasznym dworze Moniuszki, Faust w Mefistofelesie Boita, a także w Verdiowskich partiach: tutułowi Ernani i Don Carlos, Książę w Rigoletcie, Ismaele w Nabuccu, Alfred w Traviacie.

Współpracuje ze wszystkimi scenami operowymi w kraju, a swój kunszt wokalny prezentował również we Francji, Szwajcarii, Niemczech, w Czechosłowacji, Związku Radzieckim i Ameryce Środkowej.